Sun Rent A Car - Araç Kiralama

Esenboğa Havalimanı Araç KiralamaEsenboğa Havalimanı Araç Kiralama

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

 

Ankara bir başkent olmasının düzenli ve resmi görüntüsünün arka planında tarihi bir şehirdir. Eski çağlardan günümüze kadar Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti gibi birçok medeniyeti bünyesinde barındırarak çok yönlü bir kültürel miras oluşturmuştur. Tarihi ve kültürel seyahate meraklı olanlar için son derece keyif verici bir kenttir. Türkiye Cumhuriyeti nin başkenti Ankara 1918-1923 senesi arasında Kurtuluş Savaşı nın merkezi olma özelliğini taşımıştır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Ulusal Harekât merkezi ve Kurtuluş Mücadelesi nin sembolü Ankara, 13 Ekim 1923 yılında resmi anlamda başkent olarak kabul edilmiştir. Ulu Önder Atatürk'ün mezarı Anıtkabir, şehrin sembolü haline gelmiştir. Ankara, tarihte Avrupa ve Asya arasında göç, ticaret ve fetih yolları üzerinde bulunmuştur. Orta Anadolu'nun kuzeybatısında bulunan Kızılırmak ve Sakarya nehirlerinin kollarının oluşturduğu ovalarla kaplı bir bölgede kurulu olan Ankara yerli ve yabancı seyahat düşkünleri tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

 

Kente dair mutlaka görülmesi gereken noktalar arasında Anıtkabir, Ankara Kalesi, Augustus Tapınağı, Ulucanlar, Atpazarı, Samanpazarı ve Koyunpazarı, müzeler gibi önemli ve tarihi mekânlar öne çıkıyor. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hacı Bayram Câmii ve Augustus Tapınağı, Ulus Meydanı ve Zafer Anıtı, Kocatepe Camii, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Akköprü, Abdi İpekçi Parkı, Altın Park, Botanik Parkı, Ankara Garı, Atakule, Atatürk Orman Çiftliği, Kuğulu Park ve Mogan Parkı ise diğer duraklar olarak listedeki yerini alıyor.  

 

Esenboğa Havalimanı Ofisi İletişim Bilgileri

  • Adres: Ankara Esenboğa Havalimanı - İç Hatlar Geliş Terminali
  • Telefon: 0312 398 20 29
  • Faks: 
  • Çalışma Saatleri: 7 Gün / 24 Saat

Araç Kiralama Ofislerimiz

"Sitemizde adı geçen ofislerimiz hariç Türkiye genelinde başka bayimiz veya ofisimiz yoktur.
Lütfen aşağıda listelenen ofislerimizin dışında adımızı kullanan firma veya ofislerden kiralama yapmayınız, yaptığınız takdirde herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz"

SUNKAR OTO KİRALAMA SAN. TİC. A.Ş.
Küplüce Mahallesi Kervan Sokak No. 1 Üsküdar / İstanbul-Anadolu Yakası

444 22 56