Sık Sorulan Sorular

Araç Kiralama - Sık Sorulan Sorular

 • NASIL REZERVASYON YAPABİLİRİM ?
  Online olarak https://sunrent.com internet sayfasından birkaç basit adımda online rezervasyon yaptırabilirsiniz.
  Unutmayın araç kiralama işleminizi online rezervasyon yaptırmanız ve şimdi öde seçeneği ile ödeme yapmanız halinde çok ekonomik fiyatlar kiralama yapabilirsiniz.
  Sonra öde seçeneği ile rezervasyonlarınızı normal fiyatlar ile yapabilirsiniz. 444 2256 numaralı rezervasyon merkezini arayarak 7 / 24 rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 • ARACI NASIL TESLİM ALABİLİRİM ?
  Kiraya verilen , ikame verilen vb. tüm kiralık araçlarda EGM kararı ile Kabis sistemine giriş yapılması gerekmektedir. Araç kullanıcılarına ait Ehliyet fotokopisi TC kimlik numarası yok ise ilave olarak da Nüfus Cüzdanı vb. kimlik almamız yasal sorumluluktur. Yabancı ehliyeti olan kullanıcılardan da ülkeye giriş yaptıkları kaşe olan pasaport kopyası alınması zorunludur. Yabancı ehliyetler kanun gereği TR’de kullanılması için ülkemize giriş yapılan tarihten · TC vatandaşların da max. 12 ay, · Diğer Ülke vatandaşların da max. 6 ay kullanılabilir.
 • ARACI NASIL İADE EDEBİLİRİM ?
  Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz istasyona gitmeniz yeterlidir. Aracı istediğiniz Sun Rent a car istasyonuna teslim edebilirsiniz. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı iller olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz
 • REZERVASYON YAPTIRDIĞIM ARACI KESİNLİKLE ALABİLİYOR MUYUM ?
  Rezervasyonlar grup bazlı yapılmaktadır ve marka garantisi verilmemektedir. Rezervasyonunuzun yapıldığı grupta araç o tarihte müsait değilse bir üst segment araç aynı fiyattan verilecektir.
 • SÖZLEŞME DOLDURULURKEN NELER GEREKMEKTEDİR?
  Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyiniz.
 • BAŞKASINA AİT KREDİ KARTI İLE KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM?
  Hayır, kira anlaşması Ehliyet Sahibinin üzerine açılır, ödeme yapılan kredi kartı ile ehliyet sahibinin aynı olması gerekir.
 • KİRALANAN ARACI; EŞİM, OĞLUM, KIZIM, BABAM, ANNEM, ARKADAŞLARIM YADA BAŞKA BİRİ SÜREBİLİR Mİ?
  Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
 • ARAÇLARINIZDA KİLOMETRE SINIRI VAR MI?
  Evet, araç kiralamalarında kilometre sınırlaması bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.
 • FİYAT POLİTİKANIZ NASIL OLMAKTADIR?
  Talep edilen bölgedeki anlık talep ve yoğunluklara bağlı olarak dinamik ve değişkenlik gösteren fiyat politikamız bulunmaktadır.
 • KREDİ KARTI DIŞINDA ÖDEME ŞEKLİ KABUL EDİLEBİLİR Mİ VE KREDİ KARTI ŞARTLARI NELERDİR?
  Tüm kiralamalarda kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartının dışında nakit, debit kart, sanal kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir. Kredi kartı istenmesinin nedeni oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçişleri, kiralama uzatma talepleri, hasar bedeli vb. durumlarda tahsil yapılabilmesi içindir. Üst segment araçlarda çift kredi kartı uygulamamız bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.
 • KREDİ KARTI PUANLARI İLE KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM?
  Hayır, kredi kartı puanları ile araç kiralaması yapılmamaktadır.
 • ARAÇ REZERVASYONUMU 24 SAATTEN DAHA AZ KULLANMAK ÜZERE ALDIM. NE KADAR ÜCRET ÖDERİM?
  Kiralama süresi peryotları 24 saat olduğundan, en az 1 günlük ücret alınır.
 • ARAÇLARINIZDA HGS BULUNUYOR MU? ÜCRETİ NASIL ÖDENMEKTEDİR?
  Tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralamanız bittiğinde Karayolları tarafından HGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde Karayollarına bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. HGS takılı olan araçlarımızla OGS gişesinden geçiş yapılması durumunda KAÇAK GEÇİŞ meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.
 • YURTDIŞINA KİRALANAN ARAÇLA SEYAHAT EDEBİLİR MİYİM?
  Hayır, kiralık araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.
 • TRAFİK CEZASI DURUMUNDA CEZA TUTARININ ÖDEMESİ NASIL YAPILMALIDIR?
  Trafik cezası TC numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.
 • KAZA OLMASI DURUMUNDA ARACIN TAMİRDE GEÇİRDİĞİ GÜNLER İÇİN PARA ALIYOR MUSUNUZ?
  Hayır, almıyoruz. Fakat aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Her hangi kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracı öder.
 • KAZA HALİNDE NE YAPMALIYIM?
  Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek, Sun Rent A Car Tam Destek Hattını 444 22 56 no'lu telefondan aramalısınız.
 • SUN RENT A CAR FİLO KİRALAMA YAPIYOR MU?
  Evet, Sun Rent A Car'dan filo ve uzun dönem kiralama yapabilirsiniz.
 • SUN RENT A CAR UZUN DÖNEM KİRALAMA YAPIYOR MU?
  Evet, Sun Rent A Car'dan filo ve uzun dönem kiralama yapabilirsiniz.
 • ARACIN BAKIMI SIRASINDA,SUN RENT A CAR, YERİNE ARAÇ VERİYOR MU?
  Aracın bakımı ya da hasar durumunda, SUN RENT A CAR araca eşdeğer veya bir üst grubu aracı en kısa zamanda hizmetinize sunar.

Araç Kiralama Ofislerimiz

"Sitemizde adı geçen ofislerimiz hariç Türkiye genelinde başka bayimiz veya ofisimiz yoktur.
Lütfen aşağıda listelenen ofislerimizin dışında adımızı kullanan firma veya ofislerden kiralama yapmayınız, yaptığınız takdirde herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz"

SUNKAR OTO KİRALAMA SAN. TİC. A.Ş.
Küplüce Mahallesi Kervan Sokak No. 1 Üsküdar / İstanbul-Anadolu Yakası

444 22 56