Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

Rezervasyon Kosullari 

Araç rezervasyon talepleri araç gruplari bazinda taahhüt edilmektedir, araç marka ve model konfirme edilmemektedir. Rezervasyon iptalleri 24 saat öncesine kadar yapilabilir .Bu zaman geçirildigi taktirde bir günlük ücret kiracidan tahsil edilir. 

 

Kiralama Süresi

En kisa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için 1/3'i alinir. Toplam 2 saati asan gecikmelerde tüm gün ücreti alinir. 

 

Uzun Süreli Kiralamalar

Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanir. Kiralama fiyati ve kosullarina iliskin bilgi için 444 22 56 no'lu telefondanSUN rezervasyon merkezini veya siz en yakin SUN ofisini arayabilirsiniz. 

 

Tek Yön Kiralama

Araci teslim alindigi sehirden baska bir sehirde iadesi durumunda kira süresine bakilmaksizin Tek Yön Ücreti uygulanir. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon merkezimizi veya size en yakin SUN ofisimizi arayabilirsiniz. 

 

Araç Teslim Alma - Araç Birakma

24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslararasi Hava Limanlari Ofislerimizde günün her saatinde; diger ofislerimizde ise mesai saatleri içerisinde araç teslimi ve müsteriden araç alinmasi ücretsizdir. Uluslararasi Hava Limanlari haricinde mesai saatleri disindagerçeklesecek araç teslimatlari ve araç birakmalari ek ücrete tabidir. 

 

Sürücü Belgesi Kullanim Yasi

CDMD-IDMD Grup araçlar için en az 23 yasini, SDMR-SDAR,SWAR araçlar için en az 25 yasini, FDMR-FDAR,SFMD-SFAD,LDMR-LDAD grup araçlar için en az 28 yasini doldurmus olmak ve 3 yillik geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Sun rent a car ehliyeti üzerinde kisitlayici maddeler olan ve/veya herhangi bir nedenden dolayi kiralama sartlarina uygun olmadigi düsünülen sahislara kiralama yapmama hakkini sakli tutar. 

 

Ilave Sürücü

Kiraci disinda aracin baskasi tarafindan kullanilabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanim yasi kurallarina uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözlesmeye kaydi ile mümkündür. Baska kayit yoksa ve kazanin kaydi olmayan sürücü tarafindan yapildigi tespit edilirse sigortalar geçersiz olur. 

 

Fiyatlara Dahil olan - Olmayan Hususlar

Fiyatlara Muafiyetli Hasar Sigortasi (CDW), Hirsizlik Sigortasi (TP) ve Katma Deger Vergisi (KDV) dahildir. Süper Sigorta (SCDW), tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltugu, navigasyon cihazi, kar lastigi, gibi ekstra talepler ve yakit, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezalari vb. fiyatlara dahil degildir. 

 

Yakit

Akaryakit bedeli kiraciya aittir. Kiralama baslangicinda,kiraci kendisine verilen aracin deposunda bulunan yakit miktarini kiralama sonunda kiralayana aldigi gibi teslim eder.Kiracinin araç tesliminde araci eksik yakit ile teslim etmesi durumunda, kiralayan akaryakit tutarina ekstra servis bedeli ekleyerek yakit bedelini tahsil eder. 

 

Ödeme - Depozito

Kira ücretlerinin ödenmesinde kiraci adina düzenlenmis geçerli tüm kredi kartlari kabul edilir. Kira baslangicinda kiraci adina düzenlenmis kredi kart detayina istinaden ön provizyon ve kredi kart bilgilerini içeren mail order formu depozit olarak alinir. Kiralama baslangicinda kiralamanin yaklasik tutari ve süper sigorta alinmamasi durumunda muafiyet tutari olan 1.000.-TL kiracinin kredi kartindan bloke edilir . 

 

Trafik Cezalari

Türkiye'deki trafik yasalarinin belirledigi hiz sinirlari geçerlidir.Türkiye'deki trafik yasalari otoyollarda aksi tabelalarca belirtilmedigi taktirde en çok 120km., Sehirlerarasi yollarda 90km. ve sehir içlerinde ise 50km. hiza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAGI isaretlerine uyunuz. Otoyol ve Köprü geçislerinde OTOMATIK GEÇIS SISTEMI (OGS) ve/veya HIZLI GEÇIS SISTEMI (HGS) kullaniniz. Trafik yasalarina uyulmamasindan ve kiracinin kusurundan dogabilecek hareketlere uygulanacak her türlü trafik cezalari (kaçak otoyol , köprü geçisleri, hatali park edilmesi gibi plakaya yazilan her türlü ceza) ve yasal sorumluluklar kiraciya aittir. Araç birakildiktan sonra Sun Rent A Car'a ulasan trafik cezalari kiraciya yansitilir ve ilgili tutar nakit olarak veya ön bilgi verilmeden kredi karti (Mail order) ile kiracidan tahsil edilir. Araçlarin hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafindan tutulmasi nedeni ile geçecek zaman sözlesme süresine eklenir. 

 

Hgs Kullanim Ücretleri

 

Otoyol, köprü geçisleri kiracinin kullanmis oldugu ücretler toplamina 5,00 TL+KDV hizmet bedeli eklenerek kiralama sonunda Kiraci'dan tahsil edilecektir.

 

**** Sun Rent A Car yukarida belirtilmis olan kiralama kosullarina uygun olmayan durum veya durumlarda araç kiraya vermeme hakkini sakli tutar.***

 

Bu talepleriniz ve ayrintili bilgi için 444 22 56 numarali telefondan SUN Rezervasyon Merkezini arayabilirsiniz

 

Araç Kiralama Ofislerimiz

"Sitemizde adı geçen ofislerimiz hariç Türkiye genelinde başka bayimiz veya ofisimiz yoktur.
Lütfen aşağıda listelenen ofislerimizin dışında adımızı kullanan firma veya ofislerden kiralama yapmayınız, yaptığınız takdirde herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz"

SUNKAR OTO KİRALAMA SAN. TİC. A.Ş.
Küplüce Mahallesi Kervan Sokak No. 1 Üsküdar / İstanbul-Anadolu Yakası

444 22 56